היסטוריה

חזון בעלי המלון
מלון גילגל בבעלותם של יעקב ואלישבע דמקני, שהחליטו להקים מלון ייחודי בתל אביב. מלון בו שורה חמימות של בית ואווירה של אהבה ושלום. מלון שיגשים את חלום הכפר הקוסמופוליטי עבור תיירים ואנשי עסקים מכל העולם, אשר יוכלו לבוא וליהנות מחופשה באווירה קסומה ושלווה, לצד צליינים מכל העולם המגיעים לישראל על מנת לערוך בה מסע של גילוי רוחני.
 
מצבת 12 אבנים גדולות
12 אבנים גדולות הוצבו בכניסה למלון גילגל כמחווה ל-12 האבנים שהוצבו על שפת נהר הירדן על ידי יהושע בכדי להנציח את האירועים שהתרחשו בגילגל, אירועים שהם חלק מההיסטוריה העשירה של עם ישראל. בכניסה למלון ישנו גם קיר מפל מים התורם לתחושת הרוגע והשלווה. המלון מאופיין באהבה לארץ התנ"ך, כל חדר במלון נושא שם של מקום בארץ ישראל ומעוטר בתמונת המקום. אחד מהסמלים המאפיינים את מלון גילגל ומלווים אותו גם בלוגו הוא פרי הרימון אשר הינו אחד משבעת המינים בהם התברכה ארצנו.

"ויקרא שם המקום ההוא, גלגל, עד, היום הזה."
המלון הוקם בשנת 2008 ונקרא גילגל על שם המקום גילגל המוזכר בתנ"ך. על הקיר התוחם את מרפסת המלון חקוק פסוק המציג את מקור השם "גילגל" מספר יהושע פרק ה': "ויאמר ה' אל-יהושוע, היום גלותי את-חרפת מצריים, מעליכם; ויקרא שם המקום ההוא, גלגל, עד, היום הזה." בתנ"ך, גילגל הוא המקום בו כינס יהושע את עם ישראל על מנת לאחד את שורותיו לפני הכניסה להארץ המובטחת. שאיפתנו היא שמלון גילגל יהווה מקום כזה של אחדות עבור כל אחד ואחד מאורחינו, בין אם מטרת שהייתו היא לצורך עסקים, נופש או חיפוש רוחני.